Szybki kontakt

tel. 661 415 030

reniadogs@gmail.com

Czynne Pn-Pt
9:00-16:00

Zasady adopcji - nie kupuj adoptuj

 

Adoptuj Przyjaciela...bo Przyjaźni nie kupisz !

Adoptując pozbywasz się egoizmu, aby zaspokoić swoje marzenie o posiadaniu ładnego pieska którego zdjęciem będziesz mógł się pochwalić na facebooku - Adoptując robisz coś znacznie więcej ratujesz pieskie życie, a to jest wyczyn z ktorego możesz być dumny !

„Po co masz kupować psa?
Adoptować też się da!
Pomożemy Ci w wyborze
Coś dla siebie znaleźć możesz"


Z czego muszę sobie zdać sprawę przy adopcji ?


Adopcja zwierzęcia to decyzja bardzo poważna nawet na kilkanaście lat, należy ją zatem mocno przemyśleć i przedyskutować z całą rodziną. Pies w domu to dużo radości i przyjemności, ale i obowiązki i duże koszty. Na opiekę nad psem, spacery i wizyty u weterynarza trzeba znaleźć czas, ochotę i pieniądze, nawet gdy jesteśmy zmęczeni i chorzy lub złej pogody za oknem. Wyżywienie, pielęgnacja i opieka weterynaryjna to duże koszty, które mogą znacząco obciążyć budżet rodziny. Ważne pytanie dotyczy przestrzeni w mieszkaniu lub domu. Decyzję o adopcji warto również przedyskutować w rodzinie, aby uzyskać jednomyślność wszystkich jej członków.

Dlatego zanim zdecydujesz się na adopcję, odpowiedz sobie na pytania:

1.      Czy mój styl życia pozwoli mi na stałą opiekę nad psem i zapewnienie mu odpowiedniej dawki ruchu i spacerow ?
2.      Czy będę miał z kim zostawić psa w przypadku wyjazdu na wakacje lub w delegację oraz w przypadku zdarzeń losowych oraz choroby?
3.      Czy jestem świadomy, że pies może zniszczyć czasem meble w mieszkaniu?
4.      Czy na pewno wszyscy członkowie rodziny chcą mieć w domu psa ?
5.      Kto będzie sprzątał i jak będzie wyglądał podział obowiązków w przypadku wyprowadzania psa na spacer (głównie rano lub późno wieczorem)?
6.      Czy ktoryś z członków rodziny jest uczulony na sierść?
7.      Czy stać mnie na zapewnienie opieki medycznej oraz dobrej jakości  karmy lub gotowanie?


Czy mozna zwrocić psa do Przytuliska ?

W moim Przytulisku istnieje możliwość zwrócenia adoptowanego psa z powrotem do Przytuliska, ale jest tak tylko w wyjątkowych i uzasadnionych przypadkach, rozpatrywanych indywidualnie. Adopcja psa to decyzja, która powinna być podejmowana zarówno sercem jak i rozumem przez odpowiedzialnych ludzi!


Czy po adopcji jest przeprowadzana kontrola w nowym domu psiaka zaadoptowanego ?

Zastrzegam sobie prawo do wizyt poadopcyjnych, w celu sprawdzenia, w jakich warunkach żyje pies,  jak jest traktowane, jak się czuję  i czy warunki umowy adopcyjnej są spełniane.

Wizyty takie są wyrazem mojej troski ozaadoptowanego ps , którego oddaję pod opiekę.